طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی و گردویی به روشی آسان

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی :

مواد لازم برای کاپ کیک شکلاتی بدون فر :

 تخم مرغ  3 عدد
 پودر قند  1 پیمانه
 وانیل نوک قاشق چایخوری
 روغن مایع دو سوم پیمانه
 پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
 آرد یک و یک چهارم پیمانه
 بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری
 نمک نوک قاشق چایخوری

 

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی بدون فر :

ابتدا تخم مرغ را کمی هم بزنید تا از لختی دربیاید، سپس پودر قند و وانیل را اضافه کنید و با همزن خوب هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود سپس روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

 

پودر کاکائو و آرد و بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و بعد داخل موادتان بریزید و با لیسک به صورت دورانی در یک جهت هم بزنید سپس فنجان هایتان را با کره ی یخ زده خوب چرب کنید اگر طعم کره را دوست ندارید از روغن استفاده کنید و از موادتان تا نیمه ی فنجان ها پرکنید.

 

داخل یک تابه ای یک مقدار آب بریزید و بگذارید بجوشد زمانی که جوشید فنجان ها را داخل آن بچینید فقط مراقب باشید آب به اندازه ای باشد که زمانی که دارد قل قل می کند آب داخل فنجان ها نرود و بعد روی آن دم کنی بگذارید و حدود نیم ساعت با حرارت ملایم بگذارید بپزد. بعد از اینکه آماده شد بگذارید ابتدا خنک شود و بعد از خنک شدن از قالب جدا کنید و هر طور که دوست داشتید آن را تزیین کنید. و یا داخل همون فنجان ها سرو کنید.

 

* با این دستور کاپ کیک، می توانید فنجان ها را داخل فر 180 درجه به مدت 20 دقیقه قرار بدهید تا بپزید بعد از این تایم آن ها را چک کنید اگر به خلال دندان نچسبید پخته است اما اگر چسبیده بود باز بگذارید تا بپزد.

 

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی گردویی:

طرز تهیه کاپ کیک,کاپ کیک شکلاتی

طرز پخت کاپ کیک شکلاتی گردویی

 

مواد لازم برای کاپ کیک شکلاتی :

آرد  8 قاشق سوپخوری
شکر  8 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 2 عدد
 پودر کاکائو  4 قاشق سوپخوری
بکینگ پودر  نصف قاشق سوپخوری
 شکلات تلخ 20 گرم
 روغن مایع 8 قاشق سوپخوری
 شیر  6 قاشق سوپخوری
 گردو خرد شده به مقدار لازم
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

 

دستور پخت کاپ کیک شکلاتی با گردویی :

ابتدا فر را روشن کنید و روی دمای 180 درجه قرار بدهید، سپس آرد و بکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید و 3 بار الک کنید تا بافت آن ها باز شود، و بعد شکر و وانیل را به آن اضافه کنید و با هم خوب مخلوط کنید. تا ترکیب یکدستی تهیه شود. سپس وسط آن را گود کنید و تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

 

 

شکلات تلخ را رنده کنید و با گردو به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و در آخر شیر و روغن مایع را به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا خمیر کاپ کیک آماده شود. اکنون خمیرتان آماده است.

 

اکنون قالب های کاغذی مخصوص کاپ کیک یا مافین را داخل قالب هاب فلزی کاپ کیک قرار بدهید و بعد آن ها را تا نصف قالب کاغذی پر کنید. اگر قالب ها را پر کنید سبب می شود تا کاپ کیک تان به خوبی پف نکند و خمیر آن به هم می چسبد و به خوبی پخته نمی شود.

 

سپس قالب را به مدت 20 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه بگذارید. بعد از گذشت این زمان با خلال دندان آن را تست کنید اگر پخته بود فر را خاموش کنید اگر نپخته بود اجازه بدهید مقداری دیگر بپزد.

   

  اگر کاغذ یا قالب های مافین را نداشتید از فنجان های چینی یا سرامیکی نشکن استفاده کنید به این صورت که آن ها را چرب کنید و از مواد کاپ کیک تا نیمه ی لیوان داخل آن بریزید.

   

  00 13 - طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی و گردویی به روشی آسان

  طرز تهیه انواع کاپ کیک شکلاتی

   

  نکاتی برای طرز تهیه ی کاپ کیک شکلاتی :

   برای تهیه ی کاپ کیک می توانید آن را به صورت شکلاتی بپزید و بعد از پخت کمی روی آن را سوراخ کنید و مقداری شکلات آب شده داخل آن بریزید و روی آن تکه ای کیک شکلاتی را قرار بدهید و روی آن را با خامه تزیین کنید.

   

   می توانید مقداری از مواد کاپ کیک را داخل قالب بریزید و یک تکه شکلات را وسط آن قرار بدهید و باز از مواد کاپ کیک روی آن بریزید تا حدی که تا نیمه ی قالب یا دو سوم قالب از مواد کیک پر شود بریزید و داخل فر قرار بدهید.

   

   در پایان داخل مواد کاپ کیک می توانید شکلات چیپسی بریزید و با کمی مخلوط کردن داخل کاغذهای کاپ کیک بریزید.

   

   اگر خواستید کاپ کیک را ساده بپزید شکلات را حذف کنید و به همان اندازه آرد اضافه کنید.

   

  اشتراک گذاری: