برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

بهار پر از رنگ ها و عطر های شگفت انگیز است. این دسرهای زرق و برق دار بهار که به معرفی آنها خواهیم پرداخت تهیه شده از میوه های فصلی است که شما می توانید از آنها برای پذیرایی از دوستان و خانواده استفاده کنید. همچنین با توجه به اینکه در این فصل میوه هایی متفاوت با ترکیبی از رنگ های گوناگون وجود دارد کودکان نیز رغبت زیادی به خوردن این دسر ها دارند. طعم های بی نظیری مانند توت فرنگی غلتانده شده در شکلات و عطر و طعم لیمو و دسر های تهیه شده با آن می تواند نوید آمدن فصل رنگ و طعم ها را به ما بدهد تا با خوردن این دسر ها آمدن بهار را جشن بگیریم. تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی برترین دسر های بهاری:

 • تخم مرغ کره و بادام زمینی: این دسر مخصوص عید پاک است به راحتی در خانه قابل تهیه می­ باشد. این دسر سنتی یادآور خاطرات برای بزرگتر ها است.

tokhme morgh kare v badam zamini 300x200 - برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 • ترافل لیمو: این دسر برای علاقه مندان به لیمو یک دسر شگفت انگیز و خوشمزه خواهد بود که اساس آن یک کیک ساده است که با شربت لیمو مرطوب شده است. برش هایی از این کیک با کرم لیمو لایه گذاری شده و سپس با برش هایی از لیمو تزیین می شود.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 • کیک پوند لیمو: این کیک که آشپز آن اهل کالیفرنیا است در جهان طرفداران زیادی دارد. در کشور ما نیز به دلیل فراوانی مرکبات و نارنج یک دسر ایده آل می­ باشد.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 

 • لانه های پرنده: این یک دسر سرگرم کننده و دوست داشتنی است که بچه ها علاقه زیادی هم به تهیه و هم خوردن آن دارند. برای ساخت لانه در این کیک می توان از کرم های شکلاتی استفاده کرد و برای تهیه تخم پرندگان نیز از شکلات های رنگی استفاده می شود.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 

 • پودینگ لیمو: این دسری است که مردم پس از یک وعده غذایی بزرگ، به دنبال آن هستند. پوسته نارگیل پایه ای مناسب برای لایه های بالایی این پودینگ است.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 

 • کیک Tres Leches :  این کلمه به معنای “سه شیر” است. نام این کیک برگرفته از ترکیباتش است و در آن از سه نوع شیر تبخیر شده، چگال و کرم استفاده می کنند. این کیک بافت سبک و نرمی دارد و در گذشته در آشپزخانه های مکزیکی پخته می­ شد.

 

 • کوکی ها شکر و کرم تمشک: بعد از پخت کوکی ها به آنها پودر قند الک کرده می زنیم و با مخلوط پنیر خامه ای و تمشک میکس شده پر می کنیم. این کوکی ها حداقل ۴۵ دقیقه باید در فریزر بمانند.

koki shekar v kerem tameshk 300x200 - برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 • کیک آفتابگردان: این کیک از یکی از گل های زیبای جهان یعنی گل آفتاب گردان الهام گرفته شده است. خامه ای که با رنگ خوراکی زرد رنگ مخلوط شده گلبرگ های این کیک زیبا را تشکیل می ­دهد. وسط این کیک از شکلات چیپسی تشکیل شده که باید آنها را به دقت قرار دهیم تا یک الگوی دایره ای را که شبیه دانه های وسط آفتابگردان است ایجاد کند. این کیک به نظر آسان است، اما دقت بالایی را می طلبد.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 

 • کیک مغز گردو و بادام با توت فرنگی: این کیک حاوی ذرت کره ای و بیش از نیم کیلو بادام تند است که به آن عطر و طعم عالی و نادری می دهد. تهیه این کیک حدودا ۵۰ دقیقه طول می کشد.

cake maghze gerdo v badam 300x211 - برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 • کیک رولی توت فرنگی: این کیک دوست داشتنی، ایده آل برای وعده های غذایی بزرگ و مهمانی ها است و آن را از سایر کیک های توت فرنگی متمایز می­ سازد.  پخت این کیک ساده است و همانند ژله رول می­ شود.

 

 • تارت لیمو: این تارت بهترین تارت از لحاط تعادل بین مزه ترش و شیرین است و طعم ملس دلنیشینی دارد. از بادام نیز در آن استفاده شده است که از آن یک تارت مقوی می­ سازد.

 

برترین دسر های بهاری را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

 

 • تافی قهوه و موز: اگر شما موز را دوست دارید و عطر و طعم قهوه و توت فرنگی را می پسندید به یکی از طرفداران این دسر تبدیل خواهد شد. چربی، شیر، شکر و سیروپ گلوکز مواد اصلی شکلات تافی به حساب می آیند.

در این مطلب سعی کردیم برخی از مناسب ترین دسر ها برای فصل بهار را برایتان معرفی کنیم. شما می توانید دستور تهیه برخی از دسر های معرفی شده را در قسمت دسرهای غذالند فرا بگیرید.

اشتراک گذاری: